Source:
Wyrwa Andrzej Marek, Strzelczyk Jerzy, Kaczmarek Krzysztof (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydanictwo Poznańskie, 1999, ss. 560 + 140

Introduced: 17.03.2014 09:30 | Last update: 31.05.2016 09:21

Type of work: Encyklopedia / słownik

Title: Monasticon Cisterciense Poloniae

Editor / co-editors: Wyrwa Andrzej Marek, Strzelczyk Jerzy, Kaczmarek Krzysztof

Volume / volumes and part / parts: t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej

Place / places of publication: Poznań

Publishing house: Wydanictwo Poznańskie

Year / years of publication: 1999

Pages: ss. 560 + 140

Additional information for readers:

285 il.; summary

Wykaz artykułów

  1. Rymar Edward, Stolpiak Barbara, Świercz Teresa, Bierzwnik, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 17-33
  2. Popielas-Szultka Barbara, Kalita-Skwirzyńska Kazimiera, Bukowo, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 34–41
  3. Okoń Emanuel, Oliński Piotr, Byszewo-Koronowo, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 42-63
  4. Kozak Stanisław, Tarnas-Tomczyk Agata, Wójcik Marek L., Henryków, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 64-78
  5. Rajman Jerzy, Wolska Agata, Wolski Marian, Jemielnica, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 79-89
  6. Dobosz Józef, Wetesko Leszek, Jędrzejów, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 90-97
  7. Kawka Tomasz, Leszczyński Hugon OCist, Kacice-Mogiła, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 98–112
  8. Kozak Stanisław, Tarnas-Tomczyk Agata, Wójcik Marek L., Kamieniec, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 113-128
  9. Witkowski Rafał, Kimbarówka, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 129-134
  10. Jarzewicz Jarosław, Rymar Edward, Kołbacz, [w:] Wyrwa Andrzej M. , Strzelczyk Jerzy , Kaczmarek Krzysztof (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorow cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 135–148
  11. Dobosz Józef, Wetesko Leszek, Koprzywnica, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 149-157
  12. Wyrwa Andrzej Marek, Kraków Nowa Huta, Szklane Domy, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 158–163
  13. Dziurla Henryk, Krzeszów, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 164-188
  14. Wyrwa Andrzej Marek, Ląd, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 189-201
  15. Harc Artur, Harc Lucyna, Łużyniecka Ewa, Lubiąż, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 202-217
  16. Kwiatkowska-Kopka Beata, Ludźmierz-Szczyrzyc, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 218–229
  17. Wyrwa Andrzej Marek, Łekno-Wągrowiec, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 230-250
  18. Rymar Edward, Jarzewicz Jarosław, Mironice, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 251–255
  19. Wyrwa Andrzej Marek, Obra, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 256-267
  20. Dziekański Andrzej A., Wietesko Leszek, Oliwa, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 268-280
  21. Witkowski Rafał, Olizarowy Staw, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 281–284
  22. Hołownia Ryszard, Kaczmarek Krzysztof, Paradyż (Gościkowo), [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 285-298
  23. Bruski Klemens, Konieczny Alexander, Pogódki-Pelplin, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 299-313
  24. Dobosz Józef, Wetesko Leszek, Sulejów, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 314-323
  25. Oliński Piotr, Szpetal, [w:] Wyrwa Andrzej M. , Strzelczyk Jerzy , Kaczmarek Krzysztof (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorow cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 324-327
  26. Dobosz Józef, Wetesko Leszek, Wąchock, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 328-340
  27. Hołownia Ryszard, Kaczmarek Krzysztof, Wieleń-Przemęt, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 341-355
  28. Witkowski Rafał, Wistycze, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 356-360
  29. Barciak Antoni, Gorzelik Jerzy, Woszczyce - Rudy, [w:] Andrzej Marek Wyrwa, Jerzy Strzelczyk, Krzysztof Kaczmarek (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydawnictwo Poznańskie, 1999, s. 361-369
  30. Wyrwa Andrzej Marek, Zemsko-Bledzew, [w:] Wyrwa Andrzej Marek , Strzelczyk Jerzy, Kaczmarek Krzysztof (red.), Monasticon Cisterciense Poloniae, t. 2: Katalog męskich klasztorów cysterskich na ziemiach polskich i dawnej Rzeczypospolitej, Poznań, Wydanictwo Poznańskie, 1999, s. 370-386

List of entries

  1. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 57
  2. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 57-58
  3. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 58
  4. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 58-59
  5. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 59
  6. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 60
  7. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 61
  8. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 50-51
  9. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 51
  10. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 52
  11. Byszewo-Koronowo, aut.: Emanuel Okoń, Piotr Oliński, 53
  12. Henryków, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 73
  13. Henryków, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 74
  14. Jemielnica, aut.: Jerzy Rajman, Agata Wolska, Marian Wolski, 88
  15. Jemielnica, aut.: Jerzy Rajman, Agata Wolska, Marian Wolski, 85
  16. Jemielnica, aut.: Jerzy Rajman, Agata Wolska, Marian Wolski, 86
  17. Jędrzejów, aut.: Józef Dobosz, Leszek Wetesko, 96
  18. Jędrzejów, aut.: Józef Dobosz, Leszek Wetesko, 97
  19. Kamieniec, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 124
  20. Kamieniec, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 124-125
  21. Kamieniec, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 125
  22. Kamieniec, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 126
  23. Kamieniec, aut.: Stanisław Kozak, Agata Tarnas-Tomczyk, Marek L. Wójcik, 127
  24. Koprzywnica, aut.: Józef Dobosz, Leszek Wetesko, 156
  25. Ląd, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 198
  26. Ląd, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 199
  27. Ląd, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 200
  28. Łekno-Wągrowiec, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 249
  29. Łekno-Wągrowiec, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 246
  30. Łekno-Wągrowiec, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 246-247
  31. Łekno-Wągrowiec, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 247
  32. Łekno-Wągrowiec, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 248
  33. Obra, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 264
  34. Obra, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 265
  35. Obra, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 266
  36. Oliwa, aut.: Dariusz A. Dekański, Leszek Wetesko, 278
  37. Paradyż (Gościkowo), aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 294
  38. Paradyż (Gościkowo), aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 295
  39. Paradyż (Gościkowo), aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 296
  40. Paradyż (Gościkowo), aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 297
  41. Pogódki-Pelplin, aut.: Klemens Bruski, Alexander Konieczny, 308
  42. Pogódki-Pelplin, aut.: Klemens Bruski, Alexander Konieczny, 309
  43. Pogódki-Pelplin, aut.: Klemens Bruski, Alexander Konieczny, 310
  44. Pogódki-Pelplin, aut.: Klemens Bruski, Alexander Konieczny, 311
  45. Pogódki-Pelplin, aut.: Klemens Bruski, Alexander Konieczny, 312
  46. Sulejów, aut.: Józef Dobosz, Leszek Wetesko, 322
  47. Wąchock, aut.: Józef Dobosz, Leszek Wetesko, 337
  48. Wieleń-Przemęt, aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 350-351
  49. Wieleń-Przemęt, aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 351
  50. Wieleń-Przemęt, aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 352
  51. Wieleń-Przemęt, aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 353
  52. Wieleń-Przemęt, aut.: Ryszard Hołownia, Krzysztof Kaczmarek, 354
  53. Woszyce-Rudy, aut.: Antoni Barciak, Jerzy Gorzelik, 366
  54. Woszyce-Rudy, aut.: Antoni Barciak, Jerzy Gorzelik, 367
  55. Woszyce-Rudy, aut.: Antoni Barciak, Jerzy Gorzelik, 368
  56. Zemsko-Bledzew, aut.: Andrzej M. Wyrwa, 385

Pozostałe tomy