Akt / Dokument / Rękopis:
Paulini, Pińczów (św. Jana Ewangelisty), Paweł z Jasieńca, kasztelan sandomierski, starosta malborski, chełmski i bełski wraz z małżonką, Katarzyną z Oleśnicy, fundują klasztor Najświętszej Maryi Panny dla braci zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika i nadają mu 20 grzywien na cle z Gródka w ziemi bełskiej, dąbrowę wzdłuż drogi z uchania do Ornatowic, wieś Wysoką z dwiema zagrodami i dwiema sadzawkami w Wysokiej, 25.04.1484 r.

Wprowadzono: 16.04.2014 10:31 | Ost. aktualizacja: 21.05.2015 16:07 | Autor opisu: Anna Brodziak

Dotyczy

Informacje podstawowe

Kategoria: dokument

Datacja: 25.04.1484 r.

Regestr/Tytuł ujednolicony: Paweł z Jasieńca, kasztelan sandomierski, starosta malborski, chełmski i bełski wraz z małżonką, Katarzyną z Oleśnicy, fundują klasztor Najświętszej Maryi Panny dla braci zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika i nadają mu 20 grzywien na cle z Gródka w ziemi bełskiej, dąbrowę wzdłuż drogi z uchania do Ornatowic, wieś Wysoką z dwiema zagrodami i dwiema sadzawkami w Wysokiej

Miejsce wystawienia/wydania: Uchanie

Język: łacina

Ilość części składowych: 1

Znaki własnościowe / Środki uwierzytelnienia / Proweniencje: 1. Pieczęć niezachowana; 2. Świadkowie: a) Nyemyerza de Pyotrowicze [ Niemierza z Piotrowic ]; b) Vigando de Gdaschin [ Wigand vel Wydźga z Gdeszyna]; c) Johanne de Myczaw [ Jan z Mycowa ]; d) Stanislao Czembor de Lykoschin [ Stanisław Czambor ]; e) Stanislao Smok de Syedlcze [ Stanisław Smok z Siedlec ]; f) Jacobo Obermuth de Pogorzalystaw [ Jakub Obermuth z Pogorzałego Stawu ].

Uwagi:

Niepewna proweniencja. Może dotyczyć również zasobu Uchania.

Stan obecny

Obecne miejsce przechowywania: Archiwum Ojców Paulinów na Jasnej Górze (Częstochowa)

Sygnatura obecna: 76

Źródła opracowań (w tym bibliografia)